Monitoring CCTV i alarmy

Dzięki zastosowaniu systemu monitoringu CCTV (ang. Closed Circuit Television – dosł. telewizja o zamkniętym obwodzie) zwiększamy poziom naszego bezpieczeństwa, zyskujemy narzędzie nadzoru nad obiektem, a dzięki możliwości odtworzenia zdarzeń możemy wykorzystać nagrany materiał jako dowód rzeczowy w przypadku napaści rabunkowej. Często sama obecność kamer odstrasza potencjalnych wandali.

W zależności od naszych potrzeb możemy zainstalować:

System telewizji analogowej, który opiera się na tradycyjnym sprzęcie do monitoringu. Maksymalna rozdzielczość wideo jaką możemy uzyskać dzięki kamerom analogowym to 4CIF 704x574 pikseli. Kamery te są tańsze niż kamery megapikselowe.
System IP opierający się na urządzeniach sieciowych, które komunikują się z rejestratorem lub serwerem przy pomocy sieci IP. Dostęp do obrazu z kamer jest możliwy właściwie z każdego miejsca, w którym mamy dostęp do Internetu. Kamery sieciowe charakteryzują się bardzo dobrą jakością przesyłanego obrazu (rozdzielczość od kilku do nawet kilkunastu megapikseli). Każda z kamer musi mieć połączenie z siecią LAN oraz posiadać swój adres IP.

Podejmując decyzję o zakupie systemu monitoringu powinniśmy odpowiedzieć na kilka pytań:

1. Jaki obiekt chcemy zabezpieczyć systemem monitoringu (np. dom, szkoła, firma)?
2. Na co przede wszystkim chcemy mieć podgląd (np. główne wejście do domu, szkolny korytarz, taśma produkcyjna, tablice rejestracyjne samochodów na parkingu)?
3. Czy chcemy zainstalować system kamer analogowych, czy system kamer IP?
4. Ile kamer chcemy zamontować wewnątrz, a ile na zewnątrz budynku?
5. Na jakim urządzeniu ma być rejestrowany obraz?
- rejestrator
- karta SD
- bez rejestracji, sam podgląd
6. Na czym chcemy oglądać rejestrowany obraz?
- telewizor
- monitor przemysłowy
- monitor komputerowy
- bez monitora (podgląd przez Internet)
7) Czy chcemy nagrywać dźwięk?
8) Zapis z ilu dni jest nam potrzebny?

Zapraszamy do bezpośredniej współpracy w celu opracowania systemu monitoringu, odpowiadającego Państwa indywidualnym potrzebom.